Sportovci roku

Veronika Cenková sportovní gymnastika

juniorská reprezentantka
6. místo YOG Nanjing (Čína) – kladina
21. místo MEJ jednotlivkyně
13. místo MEJ družstva
Oceněná mezi sportovci MS kraje
Trenér: Petra Cenková

Jan Friš atletika

24. místo MSJ Eugene (USA) 3 000 m překážek
67. místo ME kros Samokov (Bulharsko) 6 km
Trenér: Vladimír Černý

Věra Kopřivová plavání

seniorská reprezentantka
Účastnice ME v Berlíně
Trenér: Libor Kohut

Jiří Martinko stolní tenis

juniorský reprezentant
Účast na MEJ 2014 Riva de Garda (Italie)

Kamila Palonczyová florbal

juniorská reprezentantka TOP
Členka reprezentačního družstva juniorek
3. místo ME juniorek v Polsku

David Poljak tenis

Start na juniorském Wimbledonu
1. místo v českém žebříčku dorostenců

Matěj Průdek MTB cyklistika

juniorský reprezentant
19. místo MSJ Hafjell (Norsko)
22. místo MEJ St. Wendel (Německo)
12. místo YOG Nanjing (Čína)
Trenér: Luboš Průdek

Barbora Průdková MTB cyklistika

juniorská reprezentantka TOP
1. místo YOG v Nanjingu
5. místo MSJ Hafjell (Norsko)
Oceněná mezi sportovci MS kraje
Trenér: Luboš Průdek

Hana Ryšková golf

juniorská reprezentantka
6. místo MSJ družstev
7. místo MSJ v jednotlivcích
35. místo na MS žen družstev
Oceněná jako Objev roku MS kraje

Jan Somerlík badminton

juniorský reprezentant
Účast na MEJ a MSJ

Nikola Tabačková softbal/atletika

juniorská reprezentantka TOP
1. místo MEJ Rosmalen (Holandsko)
11. místo EYOT (oštěp)

Kateřina Valková volejbal

juniorská reprezentantka ve volejbale a beachvolejbale, TOP
4. místo MSJ Portugalsko
5. místo YOG Nanjing
Oceněná mezi sportovci MS kraje
Trenér: Jiří Kozel

Hana Veselá basketbal

reprezentantka U18
Účastnice ME U18 v Portugalsku 11. místo, hráčka týmu ŽBL

Jakub Zemaník atletika

22. místo MSJ Eugene (USA) 10 000 m
46. místo ME kros Samokov (Bulharsko) 6 km
Trenér: Vladimír Černý

Adam Zenkl atletika

13. místo MSJ Eugene (USA) 1 500 m
66. místo ME kros Samokov (Bulharsko) 6 km
Trenér: Vladimír Černý

Adéla Bělohoubková házená

účastnice MS W19 – Chorvatsko - 11. místo
hráčka DHC Sokol Poruba
účastnice soutěže WHIL

Jiří Dedek basketbal účastník ME do 18 let v Lotyšsku
hráč týmu Mattoni NBL NH Ostrava
Gabriela Capová lyžování

35. místo Zimní univerziáda Pozza di Fasa, Itálie
Účast na MS juniorů - Quebec, Kanada
3. místo Mezinárodní MČR v obřím slalomu
4. slalomářka v ČR a 5. nejlepší alpská lyžařka v ČR
nominace na MS dospělých ve Schladmingu (ve slalomu jako náhradnice)

Veronika Cenková sportovní gymnastika

juniorská reprezentantka
MČR - juniorky finále prostná – 1. místo, přeskok – 3.místo
mezinárodní závod v Madridu – finále prostná 1. místo
mezinárodní závod "Blanc Mesnil" v Paříži – finále kladina 1. místo
mezinárodní závod v Polsku – 1. místo, finále dvojic – 3. místo
I. liga žen družstev – 3. místo (jednotlivkyně – 1. místo)

Petr Coufal krasobruslení

1. místo MČR juniorů
25. místo MS juniorů – Miláno, Itálie

Jan Friš atletika

65. místo ME juniorů v krosu v Bělehradě
2. a 3. místo MCŘ juniorů v hale na 3000 a 1500 m
4. místo MČR mužů 3000 př.

Kamila Paloncyová florbal

Členka reprezentačního družstva juniorek
Vicemistryně ČR žen 2013

David Poljak tenis

11. místo v ČŽ dorostu 2013
2. místo v halovém MČR dorostu
Mistr ČR družstev dorostu
Finalista „Pardubické juniorky“ 2013
Účastník turnaje ITF v Budapešti
325. místo v juniorském žebříčku ITF

Barbora Průdková MTB cyklistika

13. místo SP juniorek Nové Město na Moravě
14. místo MS juniorek v Pietermaritzburg Jižní Afrika
Mistryně ČR 2013
Navíc účast na Zimním olympijském festivalu mládeže EYOWF v lyžování

Veronika Šádková atletika

8. místo dálka MS do 17 let, 31. místo 100 m př. MS do 17 let
1. místo Olympic Hopes dálka, 6. místo 100 m př.
1. místo MU-17let dálka
Mistryně ČR v hale i venku v dálce, v hale navíc i na 60 m př.

Barbora Závadová plavání

seniorská reprezentantka
ME krátký bazén – 13. místo – 200m PZ, Dánsko
MS – 12. místo – 400m PZ, Barcelona
Letní Univerziáda – 4. místo 400m PZ, Kazaň

Jiří Zeman atletika

1. místo Olympic Hopes výška
3. místo MU-17let výška, 3. místo trojskok
26. místo MS-17let výška
Mistr ČR v hale i venku ve trojskoku

Jakub Zemaník atletika

46. místo ME juniorů v krosu v Bělehradě
2x 1. místo MCŘ juniorů v hale na 3000 a 1500 m
1. místo MCŘ juniorů v krosu

Barbora Závadová (plavání)

  • 3. místo 400 m polohový závod na ME dospělých v Maďarsku, účast na Olympijských hrách v Londýně
Karin Adámková stolní tenis účast na MSJ a MEJ
Ondřej Bajger stolní tenis 2. místo na MEJ 2012 ve smíšené čtyřhře
Michal Beneš stolní tenis MEJ 5.–8.místo místo ve čtyřhře 2012
Petr Coufal krasobruslení 17. místo na MSJ v Bělorusku
Dominika Czudková golf mezinárodní mistryně Polska 2012
Jiří Dedek basketbal 8. místo na MS do 17 let v Litvě
trenér Patrik Smažák
Roman Dobřanský akrobatické lyžování 12. místo na MSJ 2012
Michaela Doleželová skoky na lyžích 8. místo na MSJ v Liberci
Radek Karnufek atletika

80. místo na MEJ v krosu
1. místo na MČR v běhu na 1500 m
trenér Vladimír Černý

Petra Kozelská horská kola 9. místo na ME do 15 let v Rakousku
Tomáš Veselý atletika 26. místo na MSJ v Barceloně ve skoku vysokém
trenér Aleš Duda
Zuzana Vítečková akrobatický tanec 1. místo na MS ve Vídni
titul Best Of v duu
1.místa za sólový tanec - moderní i akrobatický
Michael Vykoukal baseball 3. místo na ME do 21 let v Brně
18. místo na MS do 18 let v Korei
8. nejlepší hráč MS
Ondřej Bajger stolní tenis účast na MS juniorů v Bahrainu (listopad 2011)
Petr Coufal krasobruslení 1. místo na EYOWF (Evropský mládežnický olympijský zimní festival) v Liberci – nejvyšší mládežnická soutěž zaštítěná Mezinárodním olympijským výborem
Jiří Dedek basketbal pozice křídlo
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
Roman Dobřanský akrobatické lyžování 3. místo na ME dospělých v akrobatických skocích na lyžích do vody Štíty
17. místo ve světovém poháru v Calgary
Michaela Doleželová skoky na lyžích 28. místo na MS dospělých v Oslo
31. místo na ME juniorů v Otepää
Tomáš Juněc baseball pozice nadhazovač/vnější polař
2. místo na ME juniorů v Gijonu do 18 let
Radovan Kouřil basketbal pozice rozehrávač
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
vyhlášen členem all star teamu turnaje
Matěj Svoboda basketbal pozice pivot/křídlo
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
Dominik Špavelko fotbal MS hráčů do 17 let v Mexiku - 4. místo ve
skupině
David Šubert basketbal pozice křídlo
2. místo na ME juniorů v Pardubicích do 16 let
Petra Urbánková atletika - sprinty 8. místo v běhu na 4x100 m na ME atletů do 23 let v Ostravě
23. místo v běhu na 100 m na ME atletů do 23 let v Ostravě
Tomáš Veselý atletika - skok vysoký 14. místo na ME juniorů do 19 let
Mistr ČR juniorů
Marko Vykoukal baseball pozice nadhazovač
2. místo na ME juniorů v Gijonu do 18 let (vyhlášen MVP - nejužitečnější hráč)
Michael Vykoukal baseball pozice chytač/vnitřní polař
2. místo na ME juniorů v Gijonu do 18 let (ocenění za nejlepšího ofenzivního hráče ČR)
Barbora Závadová plavání 7. místo na 400 m polohový závod na MS dospělých v Šanghaji (splněný „A“ limit pro účast na OH v Londýně 2012)
držitelka českých rekordů kategorie dospělých na 200 m a 400 m polohový závod
nominace do družstva Evropy pro utkání Evropa–Amerika v prosinci 2011 v Atlantě
Ondřej Bajger stolní tenis 9. místo na YOG 2010, 1. místo na M ČR ve čtyřhře juniorů
Michal Beneš stolní tenis 33. místo ME juniorů 2010
Jakub Debrecenyi karate 1. místo na MS juniorů 2010
Michaela Doleželová skoky na lyžích 25. místo na MS juniorů
1. místo na MČR dospělých 2010
Daniel Grecman

atletika

1. místo na M ČR dorostenců v běhu na 1500m
1. místo na MEU dorostenců
Barbora Hermannová volejbal 5. místo na MS juniorek 2010
Radovan Kouřil basketbal 1. místo na ME juniorů divize B
Ondřej Král basketbal 1. místo na ME juniorů divize B
Kristýna Lindovská volejbal 3. místo na ME juniorek 2010
1. místo MČR juniorek
Martina Michalíková volejbal 3. místo na ME juniorek 2010
1. místo MČR juniorek
Nikola Ogrodníková atletika - hod oštěpem 1. místo na MEU
1. místo na MČR do 23 let
Leona Silnicová atletika - skok vysoký 14. místo v kvalifikaci na YOG 2010
2x 1. místo na MČR dorostenek
Petra Urbánková atletika - sprinty 3x 1.místo na MČR juniorů v běhu na 60, 100 a 200m
2. místo na MEU juniorů
Barbora Závadová plavání 3. místo na YOG 2010
8. místo na ME dospělých polohový závod
Ondřej Bajger stolní tenis 3. místo ME kadetů družstev
3. místo ME kadetů mix
6x titul MČR
trenér Zbyněk Bajger
Michal Beneš stolní tenis 3. místo ME kadetů mix
trenér Zbyněk Bajger
Marek Buš akrobatické lyžování 21. místo MS
Kateřina Cachová atletika 2. místo MEJ 7-boj
trenér Michal Buzek
Adam Číž basketbal juniorský reprezentant ČR U18 a U20
juniorský MČR U18
hráč extraligy (NH Ostrava)
trenér Dušan Hrdlička
Jakub Debrecenyi karate 3. místo ME juniorů
trenér Tomáš Dvořák
Michaela Doleželová skoky na lyžích 27. místo MS dospělých
16. místo MS juniorů
trenér Jaroslav Sakala
Lenka Grygarová beachvolejbal 4. místo MS juniorek
7. místo ME juniorek
Barbora Hermannová beachvolejbal 4. místo MS juniorek
7. místo ME juniorek
Kristýna Lindovská volejbal 10. místo na ME kadetek
trenér Radek Brzobohatý
Martina Michalíková volejbal 10. místo na ME kadetek
trenér Radek Brzobohatý
Filip Matějka baseball 1. místo ME kadetů
Nikol Ogrodníková atletika 7. místo ME juniorů 100 m př.
trenér Aleš Duda
Veronika Ožanová sportovní gymnastika 34. místo na ME dospělých
2. místo MČR žen přeskok
trenérka Petra Cenková
Jana Slaninová atletika 16. místo ME juniorů 200 m
3x titul MČR
trenérka Táňa Netoličková
Barbora Závadová plavání 5. místo ME juniorů
10. místo ME dospělých
15x titul MČR
12x český rekord
trenér Vítězslav Hartmann

Fotogalerii z předávání ocenění naleznete na stránkách sportovní akce Sportem bavime ostravu!!!


Aktuality

  • 26.5.2015 - Přidány fotky do fotogalerie [více…]
  • 13.5.2015 - Síň slávy - AKTUALIZOVÁNO! [více…]
  • 27.4.2015 - Reportáž z akce na Fabex TV [více…]
[archív aktualit]

Sportem bavíme Ostravu Sportem bavíme Ostravu Sportem bavíme Ostravu Sportem bavíme Ostravu Sportem bavíme Ostravu Sportem bavíme Ostravu Sportem bavíme Ostravu Sportem bavíme Ostravu Sportem bavíme Ostravu Sportem bavíme Ostravu